★★★★★ 4.6 85 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.cresiap.org.mx
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 28 in. Outside Diameter x 6 in. Inside Diameter x 1 in. Projection x 9-1/4 in. Canopy
  • Crisp detail with huge collection of exclusive designs
  • Can be cut, drilled, glued, nailed or screwed with common tools
  • Ready for paint or faux finish. Add a high-end upgrade inexpensively
  • Instant renovation with minimal time and effort. Every style comes in multiple sizes and options
Size 28"OD x 6"ID x 9 1/4"C x 1"P
Color White
Style Two Piece
Material Expanded Cellular PVC
Item Weight 7.26 pounds
Part Number CMP28HS2-06000
Manufacturer Ekena Millwork
Item model number CMP28HS2-06000
Batteries Required No
Product Dimensions 15.5 x 29.5 x 3.25 inches
Included Components Ceiling Medallion
Item Package Quantity 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
85 ratings | 35 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (71)
4 stars
3% (3)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (9)